Štefan Mik – Na krídlach zdania (5. 5. – 30. 5. 2023)

Amatérsky výtvarník Štefan Mik patrí k výtvarným samorastom a to doslova. Jeho tvorba má výsostne privátny a zároveň rozmanitý charakter. Využíva v nej svoje technické vzdelanie, poznatky z geometrie, fyziognómie a optiky, premietnuté do 2D Op-artových obrazov, reliéfnych mozaikových obrazov a 3D figurálnych objektov vytvorených netradičnými technikami.

V galerijných priestoroch výstavnej siene Vlastivedného múzea v Hlohovci – Robotníckom dome Rázusovej ulici č. 6 môžete vidieť detailné prepracovanie ústredných motívov z kino-hitu Hviezdna brána, pozoruhodné postavy artistických umelcov balansujúcich „Na hrane“, postavy Dona Quijota, rímskeho centurióna a mnoho ďalších diel vymykajúcich sa z tradičného výtvarného žánru. Dokonca si tu môžete, prostredníctvom veľkej šachovnice s veľkými figúrami zahrať túto kráľovskú hru. A po prvýkrát budete mať možnosť vidieť vystavené diela obsahujúce popis v slepeckom Braillovom písme.

Srdečne ste vítaní dnes 5.mája 2023 o 16:30 na slávnostnom otvorení výstavy Štefana Mika – Na krídlach zdania.
Výstava potrvá do 30. mája 2023 s komentovanými prehliadkami autora počas pondelkových dopoludní a počas Noci múzeí.