Národná výstava SUISEKI (02.06. – 24.06. 2023)

Trnavský samosprávny kraj, Vlastivedné múzeum v Hlohovci a Slovenská asociácia suiseki vás pozývajú na Národnú výstavu Suiseki.

Suiseki je umelecká forma prezentácie kameňa. Toto dávne umenie má pôvod v Číne a časom sa rozšírilo cez ostatné krajiny celého sveta.

Suiseki sa prezentujú na špeciálnych drevených podložkách DAIZA, ktoré sa robia na mieru pre každý jednotlivý kus.

Suiseki sa tiež prezentujú na keramických plochých miskách, ktoré nazývame Suiban. Takto sa prezentujú hlavne kamene, ktoré predstavujú krajinné scenérie, pohotia, jazerá, ostrovy alebo ostré skalnaté pobrežia.

Výstava je autorskou výstavou členov Slovenskej asociácie Suiseki. Každý člen prezentuje svoje najlepšie dielo. Každý kus je jedinečný originál.

Vernisáž výstavy sa bude konať 2.6.2023 o 15:00 hod.