Otvorené: Ut. - Pia. 8:00 - 15:30 | Sob. - Ned. 13:00 - 18:00

Zvečnené šúpolím

8. 11. - 9. 12.2018

Trnavský samosprávny kraj a Vlastivedného múzeum v Hlohovci Vás srdečne pozývajú na výstavu Zvečnené šúpolím, ktorá je autorskou výstavou šúpoliarky Antónie Dvorščíkovej.

Šúpoliarka Antónia Dvorščíková sa tomuto ľudovému remeslu venuje od r. 1971, absolvovala kurz v Pustých Úľanoch, okres Galanta a odbornú kvalifikáciu získala v ľudovoumeleckom výrobnom družstve Detva v Bratislave, kde pracovala ako umelecký spracovateľ prírodných materiálov. Jej ručne robené šúpoľové figúrky prezentujú remeslá našich starých rodičov, ktoré pripomínajú práce počas celého roka doma aj na poli. Jej zbierku tvoria aj sakrálne motívy.

Na zhotovenie šúpoľovej figúrky používa kukuričné šúpolie, nite, lepidlá, drevo, drôt, textil, polystyrénové guľky.

Svoje šúpoľové bábiky prezentovala na výstavách v Kysuckom múzeu v Čadci, Považskej Bystrici, Ilave, Rajci, Hornej Marikovej, Bohuniciach, Lednici, Streženiciach, Považskej Teplej, Dulove, Prazno-ve, Mikušovciach, na Mojtíne.

Zúčastnila sa aj výstavy EXPOTOUR v Bratislave a v Srbsku.

Stála expozícia pozostávajúca z jej prác sa nachádza v Centre voľného času v Púchove. Výstava jej prác je aj vo Francúzsku a časť výrobkov vystavujú i v Španielsku, kde na žiadosť vystavovateľov vytvorila rímskych vojakov a španielskych obchodníkov a muzikantov.
Pôsobí ako lektorka kurzov a tvorivých dielní v okolí svojho bydliska.