Otvorené: Ut. - Pia. 8:00 - 15:30 | Sob. - Ned. 13:00 - 18:00

Tajomstvá 13. komnaty – depozit č. 19 (zoologická zbierka VMH)

Trnavský samosprávny kraj a Vlastivedné múzeum v Hlohovci vás srdečne pozývajú na novú výstavu s názvom „Tajomstvá 13. komnaty – depozit č. 19 (zoologická zbierka Vlastivedného múzea v Hlohovci)“, ktorá je pre vás ku vzhliadnutiu od 11. decembra do 9. februára 2020 v priestoroch dolnej chodby františkánskeho kláštora.

Návštevníci Vlastivedného múzea v Hlohovci, najmä deti, si zvyčajne so záujmom prezerajú stálu expozíciu živočíchov, ktoré žijú v našom kraji. Pritom dva krát viac zbierkových predmetov zostáva pred očami návštevníkov skrytých za dverami zoologického depozitára. Jednou zo zriedkavých možností vidieť to najzaujímavejšie z depozitára je aktuálna výstava.

Na výstave sa predstavujú v rôznych ohľadoch jedinečné živočíchy. Viaceré sa hrdia prvenstvami rôzneho druhu, napr. najťažší lietajúci vták sveta, najväčší vodný vták sveta či najrýchlejší živočích planéty. Medzi exponátmi figurujú aj druhy pre náš región netypické – horské vtáky tetrov hoľniak a orešnica perlavá. Jedinečné sú zvieratá, ktoré už v našej prírode vyhynuli – syseľ pasienkový a drop veľký. Skutočnou raritou sú preparáty jedincov, ktoré postihlo zriedkavé ochorenie albinizmus a pozoruhodné sú zaiste tiež hniezda cicavcov ako aj ďalšie exponáty.  

Veríme, že Vás výstava zaujme a ukáže Vám, aké vzácnosti  a zaujímavosti ešte žijú v našej prírode.

Výstava potrvá do 9. februára 2020 a je otvorená v pracovné dni, okrem pondelka, v čase od 8:00 do 16:00 hod. a cez víkendy od 13:00 do 18:00 hod.

Mgr. Branislav Varga, autor a kurátor výstavy