Otvorené: Ut. - Pia. 8:00 - 15:30 | Sob. - Ned. 13:00 - 18:00

NATESNO (alebo enkaustika trochu inak)

14.11. - 14. 01 2017

NATESNO_2

Trnavský samosprávny kraj, Vlastivedné múzeum v Hlohovci a Základná umelecká škola vás srdečne pozývajú na prehliadku výstavy s názvom ´NATESNO (alebo enkaustika trochu inak)´. Predstavujeme vám súbor netradičných diel, ktorých autormi sú žiaci výtvarného odboru ZUŠ v Hlohovci z ateliéru Mgr. Slavomíry Valachovej. Počas jej dlhoročnej spolupráce s Vlastivedným múzeom v Hlohovci sa zrodilo mnoho zaujímavých a pútavých projektov.

Možno si na niektoré spomeniete:

Od žiačika po majstra
Zmysly -nezmysly

Nebo-peklo-raj

Valentín

Anjeli strážni

Sakrálne maľby na skle

Óda na vodu

Takto to vidím ja

Tvoríme pre radosť

NATESNO – nový projekt, ktorý predstavuje výtvarné práce žiakov ZUŠ vytvorené technikou enkaustiky. Enkaustika je maľba horúcim voskom, žehličkou, perom. Technika, ktorou sa maľovalo už pred 2 500 rokmi. Bola zabudnutá, ale je znovuobjavená vďaka technickej revolúcii a o poznanie zjednodušená. Jedným z mnohých umelcov, ktorí dokázali oceniť jej úžasné kvality, bol aj Pablo Picasso. Umelci ju uplatňujú hlavne abstraktnej, modernej tvorbe.

Slavomíra Valachová so svojimi žiakmi posúva túto kreatívnu techniku do inej, neopakovateľnej dimenzie.

Takto vytvorené diela boli vystavené i mimo región Hlohovca, napríklad v Kremnici, Banskej Štiavnici, Hurbanove, Považskej Bystrici, Bratislave a v Piešťanoch.

Práce vytvorené žiakmi ZUŠ v Hlohovci touto originálnou technikou získali veľa ocenení na domácich i medzinárodných súťažiach a výstavách.