Modré svetlo Radovana Langera (29. 3. – 30. 4. 2023)

Pozývame vás dňa 29. marca o 16. 30 hod. do výstavnej siene Vlastivedného múzea v Hlohovci (Rázusova ul. ) na slávnostné otvorenie výstavy diel hranického výtvarného umelca a pedagóga, pána Radovana Langera s názvom Modré svetlo Radovana Langera. Výstava potrvá do 30. apríla 2023.

Mestá Hlohovec a Hranice na Morave rozvíjajú svoje družobné styky už viac ako 21 rokov, počas ktorých sa podarilo uskutočniť viacero zaujímavých podujatí – výstav, koncertov a partnerských stretnutí. Na túto družobnú spoluprácu nadväzujú aj obe výstavy prezentujúce mesto Hranice a zároveň tvorbu dnes už zosnulého výtvarníka Radovana Langera. Myšlienku vystavovať svoje diela v Hlohovci vyslovil Radovan Langer s výtvarníčkou Radkou Hrabovskou ešte v novembri roku 2021, kedy hranický výtvarník zavítal do Hlohovca v spoločnosti svojho priateľa Jiřího Hastíka, aby si pozrel priestory pre svoju autorskú výstavu. Žiaľ jeho náhlym úmrtím v septembri zostali plány nenaplnené. Vďaka manželke Radovana Langera pani Hane Langerovej sa napokon podarilo v týchto dňoch priviezť výstavu do Hlohovca a naplniť tak manželovu túžbu vystavovať v našom meste.