Otvorené: Ut. - Pia. 8:00 - 15:30 | Sob. - Ned. 13:00 - 18:00

MAGIA NATURAE

04.04. - 09.05. 2018

Magia Naturae

Tvorbu hlohovských rodákov Marty a Vladimíra Chrenkovcov sme v našom múzeu mohli obdivovať už viackrát. V r. 2013 nám predstavili prírodu okolia Hlohovca, v r. 2014 v rámci výstavy trnavského fotoklubu IRIS prezentovali krásy Slovenska a naposledy v r. 2015 boli objektom ich záujmu vinice. Aktuálna výstava Magia Naturae, čiže Čaro prírody, predstavuje výber prírodných motívov, pričom prevládajú detailné zábery kvetov a hmyzu. Nepočetne sú zastúpené motívy krajiny trnavského regiónu.
Ing. Vladimír Chrenko začal fotografovať už ako 14 ročný. Počas vysokoškolského štúdia navštevoval fotokrúžky a v tej dobe sa začal zúčastňovať prvých súťaží a prehliadok umeleckých fotografií v Bratislave , kde získal aj prvé ocenenie , 3 . miesto v amatérskej fotografickej súťaži AMFO Bratislava. Po skončení školy pokračoval vo svojej fotografickej činnosti a začal sa tiež aktívne venovať audiovizuálnej tvorbe (predchodca dnešného videa). V tomto období ( 1984 – 1989) získal v audiovizuálnej tvorbe spolu s kolegami niekoľko ocenení v rámci Slovenska. V roku 1986 získal za fotografie aktov 3. miesto v súťaži AMFO Trnava. K umeleckej fotografii sa vrátil opätovne v roku 2003 a začal fotografovať na digitálny fotoaparát Olympus a neskôr na digitálnu zrkadlovku Canon 350 D. V rokoch 2004 – 2016 získal niekoľko ocenení na súťažiach Trnavský objektív , amatérska fotografia – AMFO a Génius Loci Trnavy. Ďalšie ocenenia získal z parkových výstav fotografií v rámci Slovenska ( roky 2010 – 2017: Piešťany, Nové Zámky, Trnava, Ilava). Je členom Sdružení výtvarních umělců Moravsko-slovenského pomezí (www.svumsp.mypage.cz), členom fotoklubu IRIS Trnava (www.irisfoto.sk) a členom Slovenskej Federácie Fotografov – člen FIAP. Zameriava sa na makro fotografiu ( hlavne fotografovanie detailov, hmyzu a kvetov), krajinu, abstrakt, portrét a koláž.
Ing. Martu Chrenkovú sprevádzalo fotografovanie od mladosti. Spočiatku pomáhala manželovi pri vyvolávaní filmov a fotiek, neskôr mu bola múzou i modelom pri jeho audiovizuálnej tvorbe a sprevádzala ho na výstavách. Od roku 2009 sa už foteniu venuje aktívne, zapája sa do výstav a súťaží a jej fotografie zdobia niektoré domovy. Od roku 2010 je tiež členkou fotoklubu IRIS Trnava. V r. 2016 získala 3. miesto na celoslovenskej výstave AMFO v Leviciach.

Ukážky fotografií: