Jozef Seilnacht – Oltárstaviteľ z Fraštáku (03.02. – 08.03.2020)

Vlastivedné múzeum v Hlohovci a TTSK Vás srdečne pozývajú na vzhliadnutie výstavy Oltárstaviteľ z Fraštáku – život a dielo Jozefa Seilnachta.

Bližšie informácie o živote a diele Jozefa Seilnachta, autora oltárov, nábytku do notárskych kancelárií či pre šľachtické kúrie a kaštiele, sa návštevník dozvie prostredníctvom vystavených návrhov oltárov rezbárskeho majstra i fotografií jeho zrealizovaných návrhov, pri ktorých sa modlí tisíce ľudí v obciach Dolné Otrokovce, Grinava, Horné Otrokovce, Chvojnica, Lošonec, Nitrianske Pravno, Ohrady, Pečeňady, Sasinkovo, Šúrovce, Tekolďany, Trakovice a Záhorská Bystrica.

Výstava bude sprístupnená od 3. februára do 8. marca 2020 v priestoroch knižnice v hlavnej budove Vlastivedného múzea.