Zlaté ruky seniorov z Hlohovca (9. 2. – 26.3.2023)

Trnavský samosprávny kraj – Vlastivedné múzeum v Hlohovci a Jednota dôchodcov na Slovensku Vás pozývajú na výstavu ručných prác seniorov pod názvom Zlaté ruky seniorov z Hlohovca.

Výstava je sprístupnená vo Výstavnej sieni Vlastivedného múzea v Hlohovci – Robotníckom dome na Rázusovej ulici od 9. februára do 26. marca 2023.

Na výstave predstavujú svoju tvorbu seniori, združení do klubov a denných centier v Hlohovci a v miestnej časti Šulekovo. Zaujímavá a jedinečná paleta rôznych ručných prác, z ktorých viaceré znesú aj kritériá kvalitných umeleckých diel, ponúka nahliadnuť do činnosti seniorov tvoriacich pre potešenie, zábavu a pre spokojnosť z vlastnej sebarealizácie. Obrazy, šperky, oblečenie, dekoratívne ozdobné predmety z dreva, textilu, kovu, kameňa, výrobky umeleckého drotárstva, papierového pletenia nás vtiahnu do podmanivej atmosféry útulnej obývačky alebo kuchyne, v ktorých sa väčšina týchto diel aj zrodila.

Výstavu iniciovali p. Eleonóra Obúlaná a p. Anastázia Filipková, členky MsO JDS Hlohovec sa podieľalisa nej viac ako tridsiati štyria seniori z MsO JDS Hlohovec, DC Ruža, DC Peter, DC Bereksek, Združenia kresťanských seniorov, Harmónie Hlohovec a Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Tešíme sa na Vašu návštevu