Otvorené: Ut. - Pia. 8:00 - 15:30 | Sob. - Ned. 13:00 - 18:00

Slávni otcovia

8. 8. 2019 - september 2019

Trnavský samosprávny kraj a Vlastivedné múzeum v Hlohovci vás srdečne pozývame na autorskú výstavu Beáty Krasňanskej s názvom SLÁVNI OTCOVIA.

Vystavené sú obrazy, ktoré sú výberom z autorkinej tvorby. Vznikali postupne v priebehu niekoľkých rokov z vďačnosti Bohu za otcov, ktorí tu zanechali duchovné hodnoty a vnútorné bohatstvo pre ďalšie generácie, z ktorých môžeme čerpať doteraz. Ako symbol odvahy, Božej múdrosti, spravodlivosti, vernosti, ale predovšetkým poslušnosti najvyššej autorite. Výstavu tvoria predovšetkým otcovia, ktorí sa zapísali do našich slovenských, kultúrnych a cirkevných dejín.

Beáta Krasňanská sa narodila 23. novembra 1981 v Nitre. Pochádza z Pastuchova. Už od útleho detstva smerovali jej kroky k výtvarnému umeniu.

Počas pobytu v Srbsku, ktoré navštevovala od roku 2007, vytvorila viacero obrazov so sakrálnou tematikou. Život, ktorý sa jej tam dotýkal v mnohom inšpiroval jej tvorbu, vrátane tvorby ikon. Od tohto roku tvorí obrazy prevažne sakrálneho charakteru. Popri olejomaľbe na plátno a drevoo sa venuje tiež maľbe na kňazské ornáty a štóly, reštaurovaniu obrazov a sôch, realistickej olejomaľbe a portrétov a iným umeleckým tvorivým činnostiam.

Od roku 2013 objavuje v tvorbe prírodné materiály, ktoré používa nielen ako podklad pod umelecké dielo, ale často sa stávajú inšpiráciou pre samotný obraz.

Výstava SLLÁVNI OTCOVIA je inštalovaná v priestoroch hlavnej budovy Vlastivedného múzea v Hlohovci (františkánsky kláštor). Navštíviť ju môžete počas otváracích hodín múzea od 8. augusta 2019