Fragmenty okamihu – Peter Chmela. Fragmenty obrazu, slova, dreva. (5. 9. – 28. 9. 2024)

Srdečne vás pozývame na výstavu filmára a fotografa Petra Chmelu s názvom FRAGMENTY OKAMIHU. Fragmenty obrazu, slova, dreva. Výstava ponúka výber fotografií filmára a fotografa Petra Chmelu. Čiernobiele fotografie zachytávajú rôzne kultúrne pamiatky na Slovensku ako aj fotografie z iných miest v zahraničí. Ide o fotoaparátom zachytené okamihy reality, fragmenty žitia a pohybu vôkol nás.

Výstava je sprístupnená vo Výstavnej sieni Vlastivedného múzea v Hlohovci od 5. 9. do 28. 9. počas otváracích hodín múzea.

Piateho septembra sa uskutočnila vo Výstavnej sieni Vlastivedného múzea v Hlohovci vernisáž výstavy. Slávnostnej vernisáže sa zúčastnili vzácni hostia, biskup Nitrianskej diecézy Viliam Judák, ordinár Ordinariátu ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky biskup František Rábek, mesto Hlohovec zastupovali viceprimátor Henrich Pataláš, riaditeľka kancelárie primátora Ivona Reinhardtová, dekan farnosti Hlohovec Jozef Schwarz, riaditeľka Mestského kultúrneho centra Lucia Loskotová, riaditeľka medzinárodnej výtvarnej súťaže Ex libris Hlohovec Helena Pekarovičová a ďalší.